Teatrigrimm on grimmikursuse üks moodulitest, mida saab õppida ka eraldiseisvalt!

Teatrigrimmi erinevus filmigrimmist seisneb selles, et teatrigrimm ei ole tavaliselt nii täpne ja ülimalt loomulik kui filmigrimm. Palju sõltub teatri lava suurusest, publiku arvust ja lähedusest näitlejatele ning valgustingimustest. Väga oluline roll on meeskonnatööl ja kiirusel, et töö oleks õigel hetkel ja vajadusel kiiresti tehtud.

Teatrigrimmi toimumise aeg:

• Kursust komplekteerime soovi avaldusel
    minimaalselt 6 õpilast grupis

Kursuse eest on koolile võimalik tasuda osamaksetena.

• Teatrigrimmi mooduli hind: 600 €

Või taotle järelmaksu:

Teatrigrimmi mooduli läbimiseks ei pea kreatiivkursus olema läbitud. Kreatiivkursus peab olema lõpetatud grimmieksamile pääsemiseks!

Kursuse juht Merlit Veldi

Merliti Grimm

Koolitused toimuvad aadressil Roosikrantsi 17, Meigikooli õppeklassis.

Teatrigrimmi mooduli õppekava:

1. päev8 akad t

• Töövahend, teatris kasutatavad materjalid
  • Teatritöö korraldus, teatrisisene hierarhia
  • Kavandite loomine ja esitamine
  • Teatrigrimmi järjepidevuse järgimine ja arhiveerimine
  • Eelarve koostamine, kontaktide loomine ja praktika
  • Praktiline töö: kavandite loomine

2. päev8 akad t

• Valgus ja vari
  • Modelleerimine
  • Kauguse, valguse tugevuse, värvigamma arvestamine teatrigrimmis
  • Praktiline töö modellil etteantud infot järgides

3. päev8 akad t

• Kiilakamüts
  • Demo: Kiilakamütsi valmistamine ja pähe panek
  • Praktiline töö: Kiilakamütsi pähe panek modellile

4. päev8 akad t

• Lisandid – karvlisandid
  • Proteesid jne kleepimine, materjalid, vahendid
  • Praktiline töö: Karvalisandite kleepimine, proteeside kleepimine, servade ühtlustamine

5. päev8 akad t

• Teatri vananemise efektid
  • Praktiline töö: teatri vananemine 30 aastat

6. päev8 akad t

• Spetsefektid teatrisse – haavad, armid, sinikad, muhud, vered, katised hambad jne
  • Praktiline töö

7. päev8 akad t

8. päev8 akad t

Koolituse läbinu:

• seostab teadmised näo ja keha anatoomiast (lihased , luustik), näonaha tüüpidest, karakterit mõjutavad teguritest (vanus, isikupära, keskkond, tervis, ajastu), valgusõpetusest, nahahaigustest, ainekeemia (toodete PH skaala), värviringist, värviõpetusest – loob uusi karaktereid
  • rakendab teadmisi erinevatest materjalidest (vinüül plastikust, silikoon, vaht) ruumiliste detailide peale liimimisel
  • teostab näo transplantatsiooni foto järg, muutes looduse poolt antud näojooni nii kuivade kui rasvaste korrektorite abil
  • tunneb erinevaid grimeerimisel kasutatavaid materjale spetsefektide saavutamiseks (löögijäljed, muhud, marrastused, sinikad, põletused, käsnad, sünnimärgid, määrdunud, tolmused, porised jäljed nahal, higi nahal).

NB! Grimmikoolituse üksikute moodulite läbimisel väljastatakse TÕEND (mitte tunnistus)

Detailne info grimmikursuse õppekava kohta.

Grimmikursuse raames teeme koostööd mitmete oma ala tippudega nagu Aili Puss, Sirle Teeäär jpt. Grimmikursuse programmi juhib grimmikunstnik Merlit Veldi.

Teatrigrimmi toimumise aeg:

• Kursust komplekteerime soovi avaldusel
    minimaalselt 6 õpilast grupis

Kursuse eest on koolile võimalik tasuda osamaksetena.

• Teatrigrimmi mooduli hind: 600 €

Või taotle järelmaksu:

Koolitused toimuvad aadressil Roosikrantsi 17, Meigikooli õppeklassis.

Teatrigrimmi mooduli õppekava:

7. päev8 akad t

8. päev8 akad t

Koolituse läbinu:

Detailne info grimmikursuse õppekava kohta.

Teatrigrimmi valdkond sobib rutiini, stabiilsust ja lavakunsti armastavale grimeerijale!