Miks tasub lugeda Meigikooli persoonilugusid?

Selgitab turundus-ja praktikaprogrammi juht Kärolin Loosaar

Alustasime Meigikooli persoonilugude kirjutamisega, et inspireerida inimesi valima eriala, millest paljud on juba lapsepõlves unistanud. Esimesed persoonilood on vilistlastest, kelle oleme endaga koolitöösse kaasanud. Nendest lugudest kooruvad välja ka isikuomadused, millele põhineme uute kolleegide valimisel. Meie jaoks on iga uus õpilane potentsiaalne koostööpartner ja kolleeg. Oleme suure missioonitundega inimesed, kes on tulemustele orienteeritud. Õpilasi, kes tunnevad sama, tuleb märgata ja esile tõsta.

Esimeseks persooniks valisime energiast pakatava kolleegi Käbi. Käbi paistis silma hea organiseerimisvõime ja koolitaja oskuste poolest. Kaasasime ta võimalikult paljudesse praktikaprojektidesse ja jälgisime tema käekäiku. Lapsehoolduspuhkusele minnes palusin Käbil ennast asendada koostööprojektides Sky Media ja Tallinn Fashion Week-iga. Lisaks vajasime koolitajat Noorte Ilulaagrisse ja sotsiaalmeedia haldajat. Käbi sobitus rolli suurepäraselt – noor ja tegus motiveeritud jumestaja, kes omab bakalaureusekraadi pedagoogikas.

Teie ees on intervjuu Käbiga! Head lugemist!

Räägi endast – kes Sa oled ja millega tegeled?

Tere, mina olen Karin Käbi Kuus – jah, Käbi on minu eesnimi, mitte perekonnanimi” ning  Jah, need on mu loomulikud lokid”. Usun, et need kaks lauset iseloomustavad mind kõige paremini, kui lisada sinna juurde paar hooajalist nalja ja palju naeru veiderdamise saatel. 

Valdav osa oma elust olen tegelenud näitlemisega ning toimetanud teatris. Hea võimalus enda loovat ja elavat iseloomu välja elada, kuid mitte ainult sel viisil. Oma bakalaureusekraadi tegin pedagoogikas ja töötan tänaseks juba viiendat aastat algklassides klassijuhatajana. Õpetamist on tulnud ette ka teatris, teistes üldhariduskoolides ja eraõpetajana. Hetkel teen Tartu Ülikoolis magistrikraadi kultuurikorralduses, mis käib kokku minu projektijuhti ametiga Meigikoolis. Nagu Hunt Kriimsilma üheksa ametit – olen õpetaja, grimeerija ja projektijuht. 

Kui vaba aega üle on, siis veedan selle rajal oma võistluskardiga rallides. Kuidagi peab ju puhkama, eks? Veel naudin väga reisimist enda kihlatu ja perega, jalutamist oma Shiba Inu tõugu koeraga ning seiklusi sõpradega. 

Sellest hoolimata olen ma täielik töönarkomaan! Ametid lihtsalt nii väga ja siiralt meeldivad. Mul on väga vedanud, et olen saanud oma hobid töökohaga siduda.

Persoonilugu - Karin Käbi Kuus

Kuidas leidsid tee jumestamiseni ja miks valisid just Meigikooli? 

Lähedaste sõnul sai minu huvi grimeerimise vastu alguse juba lapsena. Haavad, lisandid ja karakteristika paelus mind juba tollal. Seetõttu polnud kellelegi üllatuseks, et alustan põhitöö kõrvalt õppist Meigikoolis. Teadsin, et tahan enne magistrit midagi praktilist veel juurde õppida.

Põnevus- ja õudustubades näideldes tuli ette ka grimeerimist, mis oli minu jaoks väga põnev. Teadsin, et tahan selle päriselt ka selgeks saada, mitte ainult “sisetunde ja Youtube” pealt asja teha. Enne grimmikursust pidin õppima ka jumestamist, mis oli minu jaoks väga võõras teema, sest ennast ei jumestanud ma kunagi. Oh boy, kuidas mu enda üllatuseks ka jumestamine meeldima hakkas! Heli Reinut tegi imet ja ilu sai samuti südamelähedaseks. Kuigi salaja kuulub mu süda siiski haavadele ja proteeside valmistamisele. 

Koolidest sobis minu tempoka eluviisiga kõige enam Meigikool. Mulle meeldis, et sain valida endale sobiva õppevormi, kus õppejõud on oma ala professionaalid ning sotsiaalmeedia kajastas, et kool pakub mitmeid praktikaid. Nii ma oma sammud Meigikooli poole seadsingi ja ülejäänu on juba ajalugu! 

Oled läbinud Meigikoolis nii baaskursuse, kreatiivkursuse kui ka grimmikursuse. Kuidas kirjeldaksid õppeprotsessi läbi õpilase silmade?

Läbi raskuste tähtede poole? Haha, tegelikult oli see sõltuvustekitavalt positiivne kogemus! Professionaalne juhendamine – olemas! Läbimõeldud õppekava koos praktikaga – kindlasti! Pühendunud kaaslased, kellega pikad koolipäevad on vaid nautimine – absoluutselt! Eks seetõttu otsustasingi baaskursuselt otse kreatiivi ja grimmi minna. 

Teemad, mis algselt polnud köitvad, said minu jaoks üllatavalt põnevaks ja muutusid nauditavaks. Valisin õhtu- ja kaugõppe. Päeva lõpuks, pärast tööd ja kooli, oli vahel ka väsinud olla, aga meie grupid olid tõesti nagu üks suur perekond. Selle seltskonnaga olid koolipäevad justkui lust ja lillepidu. See emotsioon päeva lõpus oli seda väga väärt!

Siiralt nautisin neid kolme- või kuuetunniseid koolipäevi, sest nendel hetkedel ei mõelnud ma muule, kui tööle, mida pintsliga teen. See on teistsugune puhkus – keha oli väsinud, aga hing oli värske. 

Kas osalesid paljudel praktikapakkumistel? Millistes ja mida praktika Sulle andnud on? 

Jaa! Ainus, mida kindlasti uutele õpilastele alati soovitan – võtke praktikapakkumised vastu. Praktikast tulebki see enesekindlus, kiirus, professionaalsus ja silm, mis õppides veel ebakindel on. Teed enda otsuseid, töötad mitmete erinevate inimestega ja nägudega ning seda kõike juhendaja toetamisel. Lisaks näed seda päris-grimeerija-tööd ka, kui glamuurne või mitte-glamuurne see on. Ja kas kontaktide saamist pean üldse mainima? Potentsiaalsed kliendid, produtsendid ja kolleegid on ühe uue jumestaja või grimeerija teekonna alguses vaid boonuseks. Praktikatel leiad enda suuna, mis sind päriselt paelub. Moe-showd, film, pildistamised, grimm – you name it. 

Kui oled ise piisavalt aktiivne ja näitad huvi üles, siis on Meigikoolil vaid rõõm enda õpilasi edasi aidata. Koolitame endale kolleege, mitte konkurente. Kolleege, kellega tõsta jumestajate ja grimeerijate ameti väärtust ning olla õiglaselt hinnatud töömaastikul.

Omad Jumestaja, tase 4 kutsetunnistust. Kuidas suhtud kutsetunnistusse? Kas soovitad seda teha ja miks?

Hariduse usku inimesena teadsin kohe, et kutsetunnistus peab olema. Kiiresti arenevas ühiskonnas tuleb iga sertifikaat kasuks, seega on kutsetunnistuse olemasolu vajalik. Kutsetunnistus tagab kvaliteedi ja usaldusväärsuse. Mul on hea meel, et olen tunnustatud oma teadmiste ja oskuste poolest. Mul on au öelda, et oman kutsetunnistust, mis kinnitab laiemate teadmiste ja oskuste olemasolu. Seda eriti ajastul, mil sotsiaalmeedias ennast iga kolmas MUA-na reklaamib. Poolteist aastat süvendatud õpinguid ja pühendumust on siiski kõrgem tase, et seda mitte kutsetunnistusega kinnitada.

Paar aastat tagasi rääkisin oma mõtetest kutsetunnistuse osas ka järgnevas videos: https://www.facebook.com/juuksuriteuhendus/videos/534903833730932

Käbi jumestamas

Kuidas jõudsid koostööni Meigikooliga? Millised on Sinu tööülesanded?

Meigikoolis alustasin individuaalkoolituste andmisega ning Noote Ilulaagri juhendamisega. Üsna kiiresti kasvas projektide maht ja koolitusteks enam aega ei olnud. Jäin kogu energiaga projektijuhi ametikohale. 

Tänaseks hindan eksameid ja töötan koostööpartneritega. Kindlasti on üheks lemmikosaks uutele õpilastele praktikate leidmine. Ma tõsiselt naudin koostööpartneritega suhtlemist, tiimide koostamist ja kogu projekti läbiviimist. Minu tugevaks küljeks on minu organisatoorsed oskused, mis tulevad antud ameti puhul väga kasuks. Hea meel on näha, kuidas kõik osapooled päeva lõpuks õnnelikud on – õpilased on saanud uusi kogemusi ja kontakte ning kliendid rõõmsad! Kõlab ehk veidi klišeena, aga Meigikoolis me mõtleme koos ühisele tulevikule, seetõttu räägime kaasa ka teineteise töös. Ootan elevusega, mida tulevik toob!

Lõpetuseks – olles meie vilistlane, kas tunned, et Meigikool on abiks ja toeks oma õpilastele teel eduni?

Absoluutselt. Ennekõike annab Meigikool ikkagi usu iseendasse. Just praktikatelt saadud enesekindlus paneb tundidest saadud teadmised ja oskused ühiselt tööle!

Meigikool ei unusta ka oma vilistlasi. Töö- ja praktikapakkumisi ning soodushindadega täiendkoolitusi tuleb ka pärast lõpetamist. 

BSH, Käbi, Andi

Jaga seda postitust