Jumestuskunstnik, tase 6

Jumestuskunstnik, tase 6, kutset saab taotleda kutseeksamil. Kutseeksami tingimuste, porfoolio, hindamis- ja kutsestandardite kohta saad infot siit.

Eksami tasu 224,92€ kuulub tasumisele:
MTÜ Eesti Meigikunstnike Ühendus (IBAN EE282200221049554422)

Eeltingimused: keskharidus, jumestaja täienduskoolituste läbimine mahus 400 tundi (sealhulgas erialane baaskoolitus vähemalt 120 akad t ning eriala toetavad täiendkoolitusi vähemalt 280 akad t ulatuses) ja vähemalt 3-aastane erialane töökogemus.

Vastavust tõendavad dokumendid:

1. avaldus (kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis);
  2. koopia isikut tõendavast dokumendist (pass või ID kaart);
  3. maksekorraldus või muu kinnitus kutse andmisega seotud kulude tasumise kohta;
  4. koopia keskharidust tõendavast dokumendist;
  5. CV;
  6. koopia tunnistusest erialase baaskoolituse  läbimise kohta vastavalt nõutud mahule (120 akad t);
  7. koopia tunnistustest eriala toetavate koolituste läbimise kohta vastavalt nõutud mahule (280akad t);
    portfoolio.

Kutse taotlemiseks esitatavad dokumendid:

1. avaldus (vorm leitav KA kodulehel www.meigikool.ee);
  2. koopia isikut tõendavast dokumendist (pass või ID kaart);
  3. koopia keskharidust tõendavast dokumendist;
  4. CV;
  5. koopia tunnistusest eriala toetavate koolituste läbimise kohta;
  6. portfoolio (sh läbiviidud tööde analüüs; portfoolio koostamise juhend ja tööde analüüsi vorm leitavad KA kodulehel www.meigikool.ee);
  7. maksekorraldus või muu kinnitus kutse andmisega seotud kulude tasumise kohta;

Juhul, kui kutse taotlejal ei ole nõutavaid tunnistusi täiendkoolituste läbimise kohta etteantud mahus või ettenähud 3 aastast töökogemust, esitab taotleja portfoolio, milles on kõik kutsestandardis ettenähtud tegevused kaetud ja kinnitab, et talle kuuluvad kõik autoriõigused ja autoriõigusega kaasnevad õigused.

Portfoolio sisu:

• Portfoolio – tööde kaust, fotomaterjal tehtud töödest, mis on esitletavad erinevates spetsiaalsetes arvutiprogrammides (nt google docs jne) või paberkandjal.
  • Fotomaterjalid, milles on kajastatud töötlemata piltidena vähemalt 20 iseseisvat tööd (mitte koolitööd õpetaja juhendamisel). Piltide juures täpsustatud aeg, koht, teema. Teemadena peavad olema esindatud järgnevad fotod jumestusstiilidest:  päevajumestus-, õhtujumestus- (lainer, kunstripsmete lisamine), fotojumestus (dokument, mälestus, reklaam, moefoto, ajakirjafoto, trendifoto), telejumestus,  pruudijumestus-, prillikandja jumestus-, fantaasiajumestus-, glamuurne jumestus-, eaka daami jumestus-, korrigeeriv jumestus.
  • Fotosessioon, televisioon, moesessioon. Stiliseeritud jumestus (nt 20. aastate jumestus ülekantuna tänapäeva. Rahvusteemaline jumestus (nt geiša, india, egiptuse jm jumestus). Näiteid juuksetehnikatest (sõrmelokid, punutised, pehme krunn jne), juuksepikenduste paigaldamisest, paruka paigaldamisest, aksessuaaride paigaldamisest jne.
  • Võtmesõnaks – mitmekesisus.
  • Fotod – esitatavad lähivõtetena.

Hindamisstandard:

Hindamisstandard: jumestuskunstnik, tase 6